Kto wygrał najwięcej tytułów Wimbledonu? Najbardziej utytułowane zawodniczki kobiet i mężczyzn

Jaki Film Można Zobaczyć?

Dla większości tenisistów myśl o wygraniu Wimbledonu tylko raz w karierze jest na tyle ekscytująca, że ​​rano wychodzą na kort treningowy.

Ale dla kilku wybranych, najbardziej błyskotliwych talentów w sporcie, mogą starać się nie tylko raz podnieść trofeum, ale także pobić rekordy i ponownie napisać podręczniki historii.

Pete Sampras, Serena Williams, Roger Federer i Martina Navratilova oszołomili tłumy w All England Club swoimi wielokrotnymi zwycięstwami. Ale czy wiesz, kto wygrał najwięcej tytułów Wimbledon Singles w erze open?

Odpowiedzi poniżej!

Kto wygrał najwięcej tytułów Wimbledon Women’s Singles?

Czeska supergwiazda Martina Navratilova zdobyła najwięcej tytułów kobiecych w singli w erze Open, odnosząc imponujące dziewięć zwycięstw w All England Club – więcej niż jakikolwiek gracz był w stanie osiągnąć od tego czasu. Jej pierwsze zwycięstwo przyszło w 1978 roku, kiedy Chris Evert zabrał ją do trzech setów, a swój ostatni tytuł singlowy Wimbledonu zdobyła 12 lat później, pokonując Zinę Garrison w prostych setach.

Steffi Graf i Serena Williams były blisko, obie świętowały siedem mistrzostw singli na SW19. Oczywiście Williams wciąż ma potencjał, aby dodać do tej sumy.

Aby zarządzać preferencjami poczty e-mail, kliknij tutaj.

Kto wygrał najwięcej tytułów Wimbledon Men's Singles?

Mistrz Szwajcarii Roger Federer zdobył najwięcej tytułów w singlu mężczyzn na SW19, podnosząc to trofeum aż osiem razy. Jego pierwsze zwycięstwo przyszło w 2003 roku, pokonując Marka Philippoussisa w prostych setach, a swoje ostatnie zwycięstwo świętował w 2017 roku, pokonując Marina Cilica bez utraty seta.

Pete Sampras jest drugim najbardziej udanym męskim mistrzem Wimbledonu w erze Open, z siedmioma zwycięstwami, a Novak Djokovic jest następny na liście z pięcioma tytułami, remisując z Bjornem Borgiem.

Pomimo swojego statusu w obecnej Wielkiej Czwórce, Rafael Nadal i Andy Murray wygrali Wimbledon tylko dwa razy.

Chcesz więcej treści Wimbledonu? Mamy cię przy sobie – czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest Prognoza pogody na Wimbledon wygląda, kto ma zostać Zwycięzca Wimbledonu 2021 , i jak działa Hawk-Eye . Wybraliśmy również nasz top Fakty i liczby dotyczące Wimbledonu i może odpowiadać na pytania takie jak czy Andy Murray zagra na Wimbledonie w 2021 roku? lub czy Roger Federer przejdzie na emeryturę po Wimbledonie 2021? ?

Relacja z Wimbledonu 2021 jest emitowana codziennie w BBC One i BBC Two od 10:30 w poniedziałek 28 czerwca. Aby dowiedzieć się, co jeszcze jest w telewizji, zajrzyj do naszego przewodnika telewizyjnego . Odwiedź nasze centrum sportowe, aby uzyskać najnowsze wiadomości.