Wcześniejsi zwycięzcy X Factor: gdzie są teraz?

X Factor przeszedł gruntowną modernizację w 2019 roku, z zaplanowanymi dwiema częściami: X Factor: Celebrity i X Factor: All Stars .

Ale gdy czekamy, aby dowiedzieć się, kto będzie zwycięzcą, nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz na historię poprzednich zwycięzców programu ITV.

Jeśli chodzi o sukces, kategoria chłopców okazała się najbardziej udana z pięcioma poprzednimi zwycięzcami, podczas gdy główny sędzia Simon Cowell ma również na koncie pięć zwycięstw.

Ale ktokolwiek będzie zwycięskim aktorem w tym roku, dołączy do długiej listy mistrzów, od zeszłorocznego zwycięzcy Daltona Harrisa po Steve'a Brooksteina z pierwszej serii…

Oto Twój przewodnik po WSZYSTKICH byłych zwycięzcach The X Factor – i co zrobili dalej…

Zwycięzca 2018: Dalton Harris

Jamajski piosenkarz Dalton Harris został pouczony do zwycięstwa przez Louisa Tomlinsona, osiem lat po wygraniu jamajskiego konkursu,Digicel Wschodzące Gwiazdy.

Jego zwycięski singiel The Power of Love, w którym wystąpił zwycięzca z 2012 roku, James Arthur, osiągnął czwarte miejsce na brytyjskiej liście przebojów singli.

Zwycięzca 2017: Rak-Su

Boyband z Watford, którego mentorem był sędzia Simon Cowell, pokonał Grace Davies w zeszłorocznym finale. Po wygranej czwórka chłopców – Ashley Fongho, Jamaal Shurland, Mustafa Rahimtulla i Myles Stephenson – wydali oryginalną piosenkę Dimelo, która trafiła na drugie miejsce na brytyjskich listach przebojów.

W lutym 2018 r. Rak-Su wydała również EP-kę zatytułowaną samoczynnie, na której znalazły się oryginalne utwory Mamacita, Mona Lisa i I'm Feeling You. W lipcu supportowali Little Mix, jedyną inną grupę, która kiedykolwiek wygrała The X Factor, podczas ich Summer Hits Tour 2018.

Zwycięzca 2016: Matt Terry

Po pokonaniu Saary Aalto i 5 After Midnight w finale, Terry wydał debiutancki singiel When Christmas Comes Around, który zajął trzecie miejsce na listach przebojów. Wystąpił także w piosence Enrique Iglesiasa Subeme la Radio, która znalazła się w pierwszej dziesiątce hitów.

Jednak Terry nie odniósł tak wielkiego sukcesu ze swoim debiutanckim albumem Trouble, który osiągnął tylko 29 pozycję na liście przebojów. The Thing About Love, singiel z albumu, osiągnął dopiero 51. miejsce.

2015: Louisa Johnson

W wieku 17 lat Johnson został najmłodszym w historii zwycięzcą serialu, pokonując w finale duet Reggie N Bollie. Od tego czasu występuje w singlu Tears Clean Bandit i pracowała z Ollym Mursem.

2014: Ben Haenow

Po zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie Haenow zdobył świąteczny numer jeden z coverem One Republic Something I Need. Jego drugi singiel widział go w duecie ze zwycięzcą American Idol Kelly Clarkson.

2013: Sam Bailey

Sam Callahan, Luke Friend i Tamera Foster: Bailey pokonał ich wszystkich, aby zostać mistrzem.

Po zdobyciu świątecznego numeru jeden z coverem Skyscraper Demi Lovato, debiutancki album Baileya The Power Of Love również znalazł się na szczycie list przebojów. Od tego czasu przeniosła się do teatru muzycznego i aktorstwa, a także zagrała w musicalu Fat Friends.

2012: James Arthur

Arthur został ogłoszony zwycięzcą dziewiątej serii serialu, a Jahmene Douglas zajął drugie miejsce. Osiągnął przebój numer jeden z Impossible (pierwotnie śpiewanym przez Shontelle).

Po serii kontrowersji rozstał się z płytami Syco Simona Cowella, zanim ostatecznie został ponownie podpisany w 2016 roku.

2011: Mała mieszanka

Pierwsza grupa, która wygrała program, Little Mix – składająca się z Jade Thirlwall, Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock i Jesy Nelsona – stała się jednym z najbardziej utytułowanych mistrzów X Factor.

Wydali cztery albumy studyjne (wszystkie z nich znalazły się w top 4) i cztery single numer jeden.

2010: Matt Cardle

Cardle może i zwyciężył w finale, ale to wicemistrzostwo One Direction stało się najbardziej udanym występem tego roku – i największym eksportem X Factor. Podczas gdy boyband wyprodukował pięć albumów i przyszły sędzia X Factor w osobie Louisa Tomlinsona, Cardle wkrótce rozstał się z Syco. Od tego czasu przeniósł się do teatru muzycznego i zagrał w Strictly Ballroom.

2009: Joe McElderry

Prawdopodobnie najbardziej pamiętasz McElderry'ego z jego próby zdobycia pozycji numer jeden w Boże Narodzenie, która została udaremniona przez kampanię, której celem było wyniesienie Rage Against the Machine's Killing In The Name na pierwsze miejsce. Od tego czasu grał główną rolę w musicalu Joseph i niesamowity płaszcz snów w technikolorze.

2008: Aleksandra Burke

Pokonując w finale JLS, a nawet śpiewając w duecie z Beyoncé, Burke cieszył się świątecznym singlem numer jeden z coverem Hallelujah.

Od tego czasu przeniosła się na scenę, występując w musicalu Sister Act i The Bodyguard. I oczywiście Burke brał udział w serii BBC Strictly Come Dancing w 2017 roku. Dotarła do finału, ale została pokonana przez Joe McFaddena.

2007: Leon Jackson

Jackson był szokującym zwycięzcą serii, pokonując Rhydiana Robertsa. Następnie zdobył numer jeden w Boże Narodzenie z coverem Mariah Carey i Whitney Houston, When You Believe, ale później został odrzucony przez Syco.

2006: Leona Lewis

Po wygranej z Rayem Quinnem zwycięski singiel Leony Lewis A Moment Like This spędził cztery tygodnie na pierwszym miejscu. Wdarła się na amerykański rynek i wydała pięć solowych albumów.

2005: Shayne Ward

Kolejny zwycięzca z hitem numer jeden, Ward znalazł się na szczycie list przebojów dzięki świątecznemu singielowi That's My Goal. Po wydaniu czterech albumów studyjnych Ward zwrócił się do aktorstwa i został obsadzony w Coronation Street w 2015 roku.

2004: Steve Brookstein

Mógł być pierwszym mistrzem serialu, ale zwycięzca z 2004 roku Steve Brookstein otwarcie skrytykował program na Twitterze i w swojej książce Getting Over the X.

Zapisz się na bezpłatny biuletyn RadioTimes.com .