Wcześniejsi zwycięzcy X Factor: gdzie są teraz?

Jaki Film Można Zobaczyć?

X Factor przeszedł gruntowną modernizację w 2019 roku, z zaplanowanymi dwiema częściami: X Factor: Celebrity i X Factor: All Stars .

Ale gdy czekamy, aby dowiedzieć się, kto będzie zwycięzcą, nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz na historię poprzednich zwycięzców programu ITV.

Jeśli chodzi o sukces, kategoria chłopców okazała się najbardziej udana z pięcioma poprzednimi zwycięzcami, podczas gdy główny sędzia Simon Cowell ma również na koncie pięć zwycięstw.

Ale ktokolwiek będzie zwycięskim aktorem w tym roku, dołączy do długiej listy mistrzów, od zeszłorocznego zwycięzcy Daltona Harrisa po Steve'a Brooksteina z pierwszej serii…

Oto Twój przewodnik po WSZYSTKICH byłych zwycięzcach The X Factor – i co zrobili dalej…

Zwycięzca 2018: Dalton Harris

Cardle może i zwyciężył w finale, ale to wicemistrzostwo One Direction stało się najbardziej udanym występem tego roku – i największym eksportem X Factor. Podczas gdy boyband wyprodukował pięć albumów i przyszły sędzia X Factor w osobie Louisa Tomlinsona, Cardle wkrótce rozstał się z Syco. Od tego czasu przeniósł się do teatru muzycznego i zagrał w Strictly Ballroom.

2009: Joe McElderry

Prawdopodobnie najbardziej pamiętasz McElderry'ego z jego próby zdobycia pozycji numer jeden w Boże Narodzenie, która została udaremniona przez kampanię, której celem było wyniesienie Rage Against the Machine's Killing In The Name na pierwsze miejsce. Od tego czasu grał główną rolę w musicalu Joseph i niesamowity płaszcz snów w technikolorze.

2008: Aleksandra Burke

Pokonując w finale JLS, a nawet śpiewając w duecie z Beyoncé, Burke cieszył się świątecznym singlem numer jeden z coverem Hallelujah.

Od tego czasu przeniosła się na scenę, występując w musicalu Sister Act i The Bodyguard. I oczywiście Burke brał udział w serii BBC Strictly Come Dancing w 2017 roku. Dotarła do finału, ale została pokonana przez Joe McFaddena.

2007: Leon Jackson

Jackson był szokującym zwycięzcą serii, pokonując Rhydiana Robertsa. Następnie zdobył numer jeden w Boże Narodzenie z coverem Mariah Carey i Whitney Houston, When You Believe, ale później został odrzucony przez Syco.

2006: Leona Lewis

Po wygranej z Rayem Quinnem zwycięski singiel Leony Lewis A Moment Like This spędził cztery tygodnie na pierwszym miejscu. Wdarła się na amerykański rynek i wydała pięć solowych albumów.

2005: Shayne Ward

Kolejny zwycięzca z hitem numer jeden, Ward znalazł się na szczycie list przebojów dzięki świątecznemu singielowi That's My Goal. Po wydaniu czterech albumów studyjnych Ward zwrócił się do aktorstwa i został obsadzony w Coronation Street w 2015 roku.

2004: Steve Brookstein

Mógł być pierwszym mistrzem serialu, ale zwycięzca z 2004 roku Steve Brookstein otwarcie skrytykował program na Twitterze i w swojej książce Getting Over the X.

Zapisz się na bezpłatny biuletyn RadioTimes.com .